Spektaklis ,,Atžalynas‘‘

,,Noriu parodyti žmogų, kuris turi viltį, perspektyvą, kuris tiki, kad žmogaus gyvenimas yra didžiausia vertybė''. Režisierius Jonas Vaitkus

spektaklisRadviliškio 13 d. Radviliškio Vaižganto progimnazijos 6 - 8 klasių mokiniai, administracija, mokytojai Radviliškio kultūros centre stebėjo pagal Kazio Binkio kūrinį Jono Vaitkaus režisuotą spektaklį ,,Atžalynas''. Spektaklis dar kartą priminė paprastą žmogiškumą, jauno žmogaus draugystę, sąžiningumą ir pasiaukojimą.
Mokinių atsiliepimai: ,,Man labiausiai patiko ta scena, kai mokytojas sužinojo, jog Petras, pagrindinis veikėjas, buvo nekaltas. Pasiaukojo dėl draugų. Aktoriai labai stipriai įsijautė į savo vaidmenis, jautėme įtampą scenoje, kurioje klausinėjo apie pavogtus pinigus'' (Edvinas, Rugilė, Laura), ,,Spektaklis mane labai sužavėjo visomis prasmėmis - dekoracijos, aktoriai, spektaklio tema. Iš veikėjo Petro mums reikėtų labai daug pasimokyti - mokėti atleisti, mokėti užjausti, mokėti paguosti, nes tiesa kaip yla anksčiau ar vėliau išlįs iš maišo... Šis spektaklis dar labiau sustiprino mano norą tapti aktore'' (Akvilė), ,,Spektaklis ‚,Atžalynas'' paliko didžiulį įspūdį. Ypatingai patiko vieta, kai teta bando auklėti pagrindinį veikėją, globotinį Petrą, gražių manierų, o dėdė bando būti geras tiek globotiniui Petrui, tiek savo žmonai. Spektaklis patiko, būtinai dar kartą pažiūrėtume'' (Emilija, Otilija).
Pjesė, parašyta prieš 81 metus, autentiško įvykio ,,Aušros''gimnazijoje pagrindu, lieka aktuali ir šiandien, ne vieną jauną žmogų privertė stabtelėti ir susimąstyti, kas yra vertybės, draugystė, atsakomybė, sąžiningumas.

D.Mikšienė, neformaliojo švietimo mokytoja

Hits: 322