Radviliškio Vaižganto progimnazijoje vyko „Vaikų Velykėlės“

CAM00167Šiltą pavasario penktadienį, balandžio 25 d., Vaižganto progimnazijos 3 - 4 klasių mokiniai ir mokytojos dalyvavo Atvelykio šventėje. Jau nuo seno per šią šventę daugiausiai dėmesio buvo skiriama vaikams, todėl Atvelykis dar kitaip vadinamas vaikų Velykomis arba Velykėlėmis. Švęsdami Atvelykį mūsų mokyklos 3 – 4 klasių mokiniai įsijungė į Naisių vasaros organizuojamą ir jau tradicija tapusį ,,Vaikų Velykėlių" konkursą. Šis konkursas puoselėja gilias lietuviškas tradicijas, ugdo tautišką vaikų mąstyseną.
Mokiniai margino margučius įvairiais tradiciniais raštais, piešė tradicinius žalčio, ugnies, saulės, žemės ženklus, su kuriais buvo supažindinti per technologijų ir dailės pamokas. Visi mokinių darbeliai buvo sukabinti ant didžiojo margučio muliažo mokyklos bibliotekoje.
Nuo seno tikėta, jog visi sveiki ir stiprūs bus, jei per Atvelykį visi linksminsis, todėl šventės metu vaikai linksmai leido laiką. Visą savaitę piešę, spalvinę, tapę margučius vaikai galiausiai susirinko į mokyklos biblioteką pasidžiaugti galutiniu rezultatu – didžiuliu Velykiniu margučiu, mokyklos kieme žaidė liaudiškus žaidimus, ratelius: „Pasėjau dobilėlį", „Zuikis nabagėlis", „Zuikis ir vilkas", džiaugėsi šiltu pavasariu. Taip pat vyko margučių nešimo šaukštais ir margučių ridenimo varžybos. Kiekvienas mokinys, kuris dalyvavo margučių piešimo konkurse ir Atvelykio šventėje, gavo Naisių vasaros teatro muzikinio spektaklio „Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus" DVD diskus (pagal Vytauto V. Landsbergio knygą vaikams „Obuolių pasakos ir kriaušių").
Šį renginį padėjo organizuoti pradinių klasių mokytojos: Ona Mikalauskienė, Aušrytė Švėgždienė, Vida Mickevičienė, Regina Jašinskienė, Violeta Šidlauskienė ir technologijų mokytoja Živilė Gelažienė.

{mp4}velykos/velykos{/mp4}

Organizatorė Vaižganto progimnazijos bibliotekininkė Indrė Grigaliūnaitė

Hits: 2592