Penktokų išvyka į Šiaulius

Picture 3249Lapkričio 13 d. 5a ir 5c klasės mokiniai (auklėtojos Ž.Gelažienė ir D.Mikšienė) vyko į pažintinę išvyką. Pirmiausia mokiniai aplankė Šiaulių knygrišyklą- spaustuvę, kurioje susipažino su knygrišio, maketuotojo, inžinieriaus profesijomis. Pektokai apžiūrėjo darbo vietas, spaustuvės darbuotojų miklų darbą, kur gaminami kalendoriai, skrajutės, knygos, skirtukai, plakatai.
Vėliau visi išskubėjo į Šiaulių ,,Aušros'' muziejų. Penktokėliai dalyvavo įdomiose edukacinėse veiklose. Tarpukario Lietuvos mokyklos kabinete išmoko taisyklingai atsisėsti į senoviškus atlenkiamus suolus. Lietuvių kalbos pamokoje skaitė ir nagrinėjo legendomis ir pasakomis apipintą Vilniaus miesto įkūrimą(rašytojo B.Sruogos ,,Giesmė apie Gediminą''), persirengė karių apranga, aiškinosi, kokiais ginklais kovėsi mūsų protėviai, ir nusifotografavo. Lietuvių kalbos pamokėlėje buvo ugdoma meilė ir pagarba gimtajai kalbai, Tėvynei ir tautai, tai tautinės mokyklos pagrindas, jos branduolys. Antroji pamoka – pratybos vyko archeologijos ekspozicijoje. Čia mokiniai buvo supažindinti su archeologiniu kostiumu ir virvučių vijimu su akmenukais. Geležies amžiaus kostiumu apsirengusi archeologė papasakojo apie senovinius rūbus, papuošalus, darbo įrankius nuo akmens amžiaus iki XVII a. Mokiniai galėjo apžiūrėti, pačiupinėti kiekvieną pavyzdį ar net patys pabandyti įžiebti ugnį titnagu. Smagiausia buvo vyti porose archeologinio kostiumo elementą – spalvotą virvutę. Virvutės vejamos iš vikingų išmoktu būdu, naudojant akmenukus.
Kupini gerų emocijų , penktokai išvyko į Šiaulių ,,Forum cinema'', žiūrėti nuotaikingo filmo ,,Gustavo nuotykiai'', į kurį bilietus laimėjo 5c klasės mokiniai, dalyvaudami vaikų piešinių konkurse ,,Mano ir Gustavo nuotykiai''. Pavargę, bet laimingi po nuotaikingo ir linksmo filmo, grįžo su dovanomis iš spaustuvės ir spalvotomis virvutėmis iš muziejaus.

D.Mikšienė, 5c klasės auklėtoja

Hits: 1126